02.10.2012 22:44

Ohlédnutí za 9.Posázavským ochotnickým divadelním festivalem

Poslední srpnový víkend byl v Týnci nad Sázavou opět zasvěcen Posázavskému ochotnickému divadelnímu festivalu. Letos se zde umělci zblízka i z dálky sešli již po deváté a celé odpoledne bavili nejen děti ale i dospělé. Festivalový program zahájil kouzelník Magistr Kelly a svým uměním diváky nejen oslňoval, ale umožnil jim nakouknout do kouzelnické kuchyně a některé triky si i vyzkoušet. V hudební pohádce o malé čarodějnici Malče, Lenka Hamajdová, společně s dětmi, pomáhala malé učence proniknout do tajů čar a kouzel. Dětská představení završil bystřický soubor Kulíšek s loutkovou pohádkou „Jak kašpárek vařil živou vodu“. A protože se festival konal na Týneckém Hradě, nemohl ani letos chybět historický šerm v podání skupiny EQUITES. Šermíři své umění předvedli hned ve dvou vystoupeních a pokaždé se jim dostalo mohutného potlesku za odvahu a hbitost s jakou se zbraněmi oháněli. Představení pro dospělé uvedli divadelníci ze souboru Ludvíka Němce. Ve francouzské komedii „Když tak já taky“ od Marca Camolettiho ukázali, jak ozvláštnit stereotypní manželský život zdánlivě neškodnou nevěrou. Ve večerních hodinách se diváci z poetické Paříže přesunuli do Londýna na počátku 20. století. “Pygmalion“ od G. B. Shawa je komedií o proměně ušmudlané květinářky ve vznešenou dámu. Tuto anglickou klasiku nastudoval Týnecký ochotnický spolek Netopýr a uzavřel tak pestrý program letní divadelní scény, jež se se i díky velice vydařenému počasí opět těšil vysoké návštěvnosti.

                                                                                                               MP

—————

Zpět


Kontakt

Divadlo Netopýr z.s.

Jaroslava Raková
tel.: 733 528 503

Okružní 439
Týnec nad Sázavou
257 41Novinky

08.01.2017 11:47

Perníková chaloupka

V současné době náš divadelní soubor začal nacvičovat novou divadelní hru pro děti s názvem Perníková chaloupka. Premiéru si tato hra odbyde na letním divadelním festivalu v Týnci nad Sázavou, který se bude konat první sobotu v září 2017.  

Celý článek

—————

20.05.2014 07:44

Současnost

V současnosti se připravujeme na představení divadelní hry Popelka pro ZŠ Týnec nad Sýzavou.Představení se odehraje 18.6.2014 na Mozolově, kde ZŠ Týnec nad Sázavou bude trávit pár dní ve škole v přírodě. Před koncem školního roku 21.6.2014 se uskuteční v zahradě KC Týnec představení Lakomá Barka v...

Celý článek

—————